panorama dachow

Akcesoria dachowe – krótki przegląd

Kategoria: Blog

układanie dachówki

Akcesoria dachowe pozwalają na utrzymanie dobrej kondycji naszego dachu przez lata, chroniąc go oraz poprawiając jego wytrzymałość. W ofercie naszej hurtowni znajdziecie Państwo szereg przydatnych akcesoriów. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi z nich oraz ich zastosowaniem.

Dobrze zabezpieczony dach i poddasze to podstawa

Posiadamy w sprzedaży szeroką gamę wysokiej jakości akcesoriów dachowych renomowanych producentów. Dzięki nim zadbasz m.in. o odpowiednią wentylację i poprawimy komunikację.

Dach i poddasze zabezpieczysz korzystając z membran i folii dachowych. Nowoczesne membrany wysokiej jakości ochronią twój dach przed skutkami warunków atmosferycznych t.j. przedostanie się wilgoci. Są one dostępne w różnych grubościach i gramaturach, różnią się też współczynnikiem przepuszczalności pary. Do zabezpieczenia pomieszczeń gospodarczych oraz miejsc, które są wyłączone z codziennego użytkowania wystarczy natomiast folia dachowa.

Korzystając z taśm kalenicowych zadbasz o wentylację i ochronę kalenic (krawędź dachu na przecięciu połaci dachowych) oraz naroży dachu.

Nie powinieneś zapomnieć o odpowiednim uszczelnieniu komina. W ofercie posiadamy taśmy kominowe oraz listy wykończeniowe. Dzięki ławom i stopniom kominiarskim poprawimy dostęp do komina, co pozwoli go łatwiej oczyścić.

Kosz dachowy zapewni odpowiedni spływ gromadzącej się wody, zapewniając szczelność dachu. W swojej ofercie posiadamy zarówno kosze jak i różnego rodzaju akcesoria t.j. np. klamry montujące. Polecamy również akcesoria okapowe oraz kratki, które stanowią zabezpieczenie przed przedostaniem się ptaków i owadów pod dach.

Warto zainwestować również w akcesoria antyśniegowe, szczególnie przy ukośnych dachach. Stanowią ona skuteczną barierę przed przypadkowym spadaniem śniegu i lodu i zagrożeniami, jakie powoduje taka sytuacja.

W naszej hurtowni znajdziesz również wkręty i gwoździe dekarskie, w różnych wariantach, bez których ciężko sobie wyobrazić sobie montaż dachu.

Wybór odpowiednich akcesoriów jest niezwykle ważny, dlatego zachęcamy do zasięgnięcia porady naszych pracowników, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.