panorama dachow

Zalety betonowych pokryć dachowych

Kategoria: Blog

betonowa dachówka

Betonowe pokrycia dachowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie tylko świetnie wyglądają, ale ich parametry techniczne sprawiają, że są trwałe oraz wykazują się wysoką odpornością na skutki działania czynników atmosferycznych.

Nie jest skazany tylko na szarość

Choć dachówki betonowe kojarzą się głównie z szarą kolorystyką, są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i kształtów. Dzięki użyciu farb akrylowych dedykowanych do tego typu dachówek, w łatwy sposób możemy im nadać wymarzony wygląd w kolorze, który najbardziej nam odpowiada. Klienci chętnie decydują się na dachówki w kolorze bordowej cegły, popularnością cieszy się też grafit.

Niewątpliwym walorem betonowych pokryć dachowych jest prostota montażu. W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przykłada się do tego, aby używane materiały budowlane były wykonane z naturalnych elementów. Tak dzieje się w przypadku betonowych dachówek, składających się z występujących w przyrodzie elementów: woda, piasek, cement oraz pigmenty żelaza – to elementy, z których się składa dachówka betonowa. Troska o klimat i niewielkie zużycie energii przy produkcji to kolejny argument za postawieniem na dachówki betonowe – w porównaniu z innymi technologiami jest to rozwiązanie, którego produkcja jest bez wątpienia energooszczędna.

Dachówki betonowe mają również wysokie walory izolacji akustycznej – pomagają w wyciszeniu budynku i skutecznie odcinają od hałasów z zewnątrz. Są łatwe w montażu, trwalsze od innych rodzajów pokryć np. blachy, a w przypadku uszkodzenia proste w naprawie. Producenci wiedząc o tym chętnie udzielają długiej, co najmniej 20 letniej gwarancji na betonowe pokrycia dachowe. Atutem jest też cena – dużo bardziej atrakcyjna w porównaniu z dachówkami ceramicznymi.

Dachówki betonowe sprawdzają się świetnie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użytkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszej hurtowni i zapoznania się z szeroką ofertą betonowych pokryć dachowych renomowanych producentów. W razie pytań nasi pracownicy pozostają do państwa dyspozycji i chętnie pomogą dobrać rozwiązanie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb.